logo-2
robot koszący
Odpowiednie przygotowanie ogrodu do pracy robota koszącego zapewnia jego bezproblemową pracę
odpowiednia szerokość obrzeży
Już na etapie projektu dobieramy materiały na obrzeża tak aby robot mógł płynnie działać
Previous slide
Next slide

jak i po co przygotować ogród pod robota?

Funkcjonalny i maksymalnie bezobsługowy ogród jest naszym priorytetem. Jak mantrę powtarzamy naszym Klientom, że rośliny to organizmy żywe, tak jak ludzie i zwierzęta. Podobnie jak my, aby dobrze, zdrowo funkcjonować, muszą być odpowiednio pielęgnowane.

Dla trawnika jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, jest koszenie. Mało kto ma czas, by raz, a nawet dwa razy w tygodniu “biegać z kosiarką”. Dlatego też naszych Klientów zachęcamy do instalacji automatycznego robota koszącego. Jego działanie w ogrodzie pozwala zaoszczędzić czas poświęcony na opiekę nad ogrodem.

Nawodnienie w ogrodzie 1

czy mogę po prostu zainstalować robota koszącego?

Robot koszący ma określoną szerokość. Natomiast zamontowany nóż, jest węższy niż obudowa. Dlatego też jeśli trawnik dolega do ogrodzenia, tarasu lub rabat z roślinami, na które nie może wjechać, powinien zostać oddzielony od nich wystarczająco szerokimi obrzeżami. W przeciwnym razie robot koszący będzie się zawieszał.

Podobnie sytuacja ma się z nierównościami terenu. Aby robot koszący mógł sprawnie działać, teren musi zostać dobrze wyrównany. W przeciwnym razie nisko zamontowany nóż będzie zahaczał o ziemię i powodował szybsze tępienie się ostrzy.

Składowe systemu nawodnieniowego (600×600 px)

robot działa gdy ty śpisz

Dlatego właściwie przygotowany ogród jest warunkiem dobrego i płynnego działania robota koszącego. Będzie mógł wtedy działać 24/7 abyś Ty mógł oddać się innym przyjemnościom.

Budowa systemu nawodnieniowego